Emperyalizm Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak!

Emperyalistlerin ve işbirlikçisi AKP’nin Türkiye toprakları üzerinde kurulacak olan füze kalkanı projesi, Suphi’den Bilen’e Gelenek Yaşıyor Girişimi (SBGYG)’nin de bileşeni olduğu NATO ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik ve diğer devrimci kurumlar tarafından 25 Aralık 2011 Pazar günü protesto edildi. Saat 16.30’da Şişli Camisi önünde toplanılması ile başlayan eylem, kortejler halinde AKP Şişli ilçe binasına yapılan yürüyüşle devam etti.

Gerçekleşen yürüyüşte NATO’ya, emperyalizme ve emperyalizmin taşeronluğunu yapan AKP hükümetine karşı sloganlar atıldı. Emperyalist güçlere değil ezilen halklara karşı kalkan olunması gerekliliği sloganlar eşliğinde haykırıldı. Yürüyüş AKP Şişli ilçe binası önünde sona erdi ve eyleme basın metninin okunması ile devam edildi. Yoğun polis ablukası altında gerçekleşen basın açıklamasında, AKP hükümetinin ve emperyalistlerin Suriye’ye yönelik savaş hazırlıkları teşhir edildi. Kendi halkına yönelik baskı ve şiddeti görmezden gelip Suriye lideri Beşar Esad’a demokrasi dersi veren Erdoğan’ın bu ikiyüzlü tutumuna dikkat çekildi.

Basın açıklamasında, emperyalistlerin ve onların taşeronluğunu yapan AKP’nin Ortadoğu halkları üzerinde uyguladığı kanlı politikanın Kürt sorunundan bağımsız olmadığı vurgulandı. Sınır ötesinde ve ülke içinde yürülen askerÎ operasyonlar, Kürt siyasetçilere, devrimci ve sosyalistlere yönelik gözaltı ve tutuklama terörü protesto edildi. Bölgede gelişecek yeni savaşlarda dökülecek kandan, akacak gözyaşından başta ABD emperyalizmi olmak üzere tüm emperyalist güçlerle birlikte, onların tetikçiliğine soyunmuş yerli egemenlerin birinci elden sorumlu olacağı belirtildi.

NATO ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik’in basın metninin okunmasının ardından, TÜM-İGD’li gençlerin de aralarında bulunduğu NATO ve füze kalkanı karşıtı öğrencilerin basın metni okundu.

Ülke ve bölge halklarına karşı emperyalistlerin uşaklığını yapanlara, halkları dolar milyarderleri şebekesinin çıkarı için öldürmeye ve ölmeye, cinayete ve intihara sürükleyenlere karşı mücadele yükselerek devam edecek.

Bu yazı genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.